Kto kryje się za skarpetkami polskiej marki BananaMama?

Projektantka Natalia Jerzak z Wrocławia prezentuje skarpetki polskiej marki Banana Mama Banana w wybuchające krasnale, siedząc na deskorolce.

fot. Marta Sobala

To jest miejsce na notatkę o mnie, że wiecie, że jestem fajnaspokocool, Natalia Jerzak z Wrocławia, CUTE BUT GANGSTA, że self-made-enterpeneur-woman-oh-so-successful, ale spoko ziomalka, a jednocześnie profesjonalna dizajnerka, ta od skarpetek polskiej marki BananaMama, poza tym psiara, dresiara i kolarka.

Generalnie przekaz jest taki – BANANOWA MATKA OD SKARPET WSZYSTKIE STOPY KOCHA!!! A jeszcze krócej i modniej – BANANA MAMA CARES FOR YA! Skarpety na stopy, banany na twarze! Pieski na spacery! Dziewczyny na rowery! MOC w łydy! Życie z siłą dzidy! HOUWGH!

Jak narysowałam moje pierwsze skarpetki w banany

Zaczęło się od pracowni grafiki na wrocławskiej ASP i pięknej tkaniny z lumpeksu. Zafascynowana kolorowymi punkcikami próbnika na brzegu materiału, odkryłam, że projektowanie wzorów na ubrania to moje powołanie. W głębi serca zawsze chciałam ubierać ludzi w swoje rysunki!

Głównym bohaterem pierwszych eksperymentów z sitodrukiem stał się mój symbol mocy: BANAN. Wkrótce wszyscy przyjaciele i znajomi mieli go na torbach i poduszkach, ale wciąż nie mieli go dość. Obowiązkowo musiał się w końcu zmaterializować na skarpetkach.

W skrócie, tak zrodził się pomysł na 100% polskie skarpetki BananaMama w unikalne wzory, produkowane w etyczny sposób oraz z materiałów najwyższej jakości, by jak najdłużej cieszyć stopy.

Kolorowe skarpetki to nie wszystko, co potrafię!

Jak już się chwalić, to powiem, że za projekt SitoOgrodnicy otrzymałam tytuł jednej z 30 Kreatywnych Wrocławia 2018 w kategorii “społeczeństwo”. Moja kolekcja artystycznych tkanin Polish Summer poleciała do Londynu na targi London Design Fair jako część wystawy „TEXTURA – a polish touch”, a inne prace pokazywałam w galeriach m. in. w USA i Chinach.

Komiks Zwjerzak 2/2021

Jako zapalona kolarka, współpracowałam z magazynem Szosa, publikując tam autorskie reportaże ilustrowane, wspieram społeczne inicjatywy rowerowe (zwłaszcza te dziewczyńskie) oraz cisnę na ostrym kole w towarzystwie Łajki, mojej specjalistki od Psi-aR-u.

Jako BananaMama, mam na swoim koncie personalizowane skarpetki na zamówienie dla szeregu firm i instytucji. Projektuję też wzory na odzież, plakaty, grafiki i inne ładne rzeczy. Tutaj dowiesz się więcej o dotychczasowych realizacjach i możliwościach współpracy.

BananaMama w Radio Wrocław!

Jak zostałam BananaMamą, o co chodzi w zawodach rowerowych, czy golić nogi i jakie powinny być skarpety kolarskie?

O tym wszystkim opowiadam w rozmowie z Joanna Łukaszewską, autorką audycji Ostre Koło w Radio Wrocław.